Paykasa Nedir ?

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Paykasa Nedir?

Paykasa nedir? konusunda bir açıklama yapmadan önce günümüz internet dünyasını tanımakta fayda var. İnternet hayatımızın artık bir parçası olma konusunda hızla ilerlemekte. Kaçınılmaz bir durum olan ve hayatımızı kolaylaştırmada başta yer alan internet genç ve orta yaş kullanıcıların başta tercih ettiği platformdur. İnternet kolaylıkları saymakla bitmez. Başlıca çevrim içi mağaza alışveriş sistemleri başta çekmektedir. Artık alışkanlık haline gelen internet alışverişleri hepimizin tercih ettiği bir yöntem ve tercihtir. Tabi kolaylıklar yanında bazı problemleri de peşinde getirmektedir. Almak istediğimiz internet ürün hizmetini bazen güvenlik nedenlerinden dolayı ertelemekteyiz. Sadece güvenli olduğuna inandığımız ya da müşteri deneyimine önem verdiğimiz sayfalardan alışveriş yapmaktayız. Buda belli başlı sayfaları tekel durumuna getirmekte. Örneğin almak istediğimiz bir ürün popüler olan bir internet mağazasında 100₺ ve normal sıradan veya yeni açılmış bir mağazada 75₺. Aslında bizi cezbeden fiyat 75₺ olanıdır. Fakat tedirginliklerimiz yüzünden popüler olan yani güvenilirliğine ve müşteri memnuniyetine inandığımız mağazaya yönelmekteyiz.

 

Paykasa Nasıl Kullanılır?

Peki, biz kullanıcılara tedirginlik yaşatan konu nedir? Tedirginliğimiz sıradan veya popüler olmayan internet mağaza sayfalarının ödeme kanalları. Birçok çevrimiçi ürün hizmeti veren sayfalar kredi veya banka kartı ödeme kanallarını seçmektedir. Bu sebepledir ki kullanıcılar aslında bilinçli kullanıcılar bu sayfaları tercih etmemektedir. Neden bilinçli kullanıcılar terimini kullandık? Çünkü bilinçli olmayan kullanıcılar fiyat düşüklüğünden dolayı güvenilir olmayan sayfaları tercih edip, ürün hizmeti ve kredi ve banka kartı dolandırıcılığı konusunda mağdur olmaktadır. Biraz daha açacak olursak, ürün hizmetinin belki çok büyük bir kaybı tarafımızca olmasa da, hesap bilgilerimizin kopyalanma konusu ciddi problemleri peşinde getirmektedir. İşte bu yüzdendir ki, güvenilir ödeme kanallarını seçmek başlıca güvenlik önlemidir.

 

Paykasa Güvenli midir?

Güvenlik önlemini artıracağımız yöntemler nelerdir sorusunun cevabı ise, ön ödemeli kart sistemleri ile çalışan internet mağazacılık sistemlerini seçecek olmamızdır. Peki, bunlar hangileridir dersek, birçok ödeme sistemi karşımıza çıkar ve bunların en çok tercih edileni TUROPAY’ ın da satış listesinde bulunan Paykasa Karttır. TUROPAY güvencesi altında olan ve Türkiye resmi satış kanalı olan Paykasa Kart güvenilir ön ödeme sistemidir. Ön ödemeli sitemler hakkında kısaca bilgi sahibi olacak olursak, ön ödemeli sistemler herkesin de bildiği GSM kontör sistemi ile benzerlik göstermektedir. Almak istediğimiz ürünün ödeme bölümüne geldiğimizde kredi kartı, banka kartı, havale, swift veya diğer kart tanımlı ödeme sistemlerin haricinde ön ödemeli sitem olan Paykasa sistemini seçecek olmamızdır.

 

Bilindiği üzere birçok haber kaynaklarında hesap bilgilerini kopyalayıp, onlarla küçük çekimler yaparak kullanıcıların bilgisi olmadan birçok mağdur insanı dolandırıp çok büyük rakamlarla vurgunlar yapan sanal yazılım çeteleri vardır. Bunların önüne geçmeye çalışan güvenlik yazılımları olsa da bir sonraki yazılımı atlatarak bu gibi usulsüzlükleri yapmaya devam etmektedirler. Paykasa Kart sayesinde bunun önüne geçen ürün hizmet sağlayıcıları tek kullanımlık ve hesap bilgisi içermemesi yönünden en çok tercih edilen kart sistemidir. (Bir bakıma Paykasa nedir? sorusunun cevabıdır da diyebiliriz.) Tek yapmanız gereken sayfamızın müşteri temsilcileri ile iletişime geçip almak istediğiniz kart miktarını söylemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ürün hizmeti aldığınız sayfaların ödeme kanallarına giderek, ilgili alanları sanki telefonunuza kontör yüklemesi yapar gibi doldurup ürün hizmetini kolay ve güvenilir bir şekilde almaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.